ENFP

ENFP to typ ekstrawertywny z przewagą uczuć, intuicyjny, obserwujący. Osoby o tym typie osobowości cechuje ekstrawersja, kierowanie percepcji i działań na otaczający świat i ludzi. Osoby z tym typem osobowości charakteryzowane są jako ludzie kreatywni, charyzmatyczni, spontaniczni, asertywni.

To prawdziwy wolny duch. Często jest duszą towarzystwa. Uroczy, niezależny, energiczny i współczujący. 7% populacji to typ ENFP

Mają tendencję do patrzenia na życie jako wielką złożoną układankę, gdzie wszystko jest połączone – ale w przeciwieństwie do analityków, którzy mają tendencję, aby zobaczyć tę zagadkę jako serię machinacji systemowych, ENFP widzi to przez pryzmat emocji, współczucia i mistycyzmu. Zawsze też szuka głębszego sensu.

Odnajdują się wszędzie tam gdzie można użyć wyobraźni. Energię którą ma często wpycha ich w centrum uwagi jako lider i guru – ale to nie jest zawsze jest miejsce gdzie chce być. Za bardzo kocha niezależność.

ENFP poczucie własnej wartości czerpie często z oryginalnych rozwiązań, a ponieważ doświadczają wolności przez bycie innowacyjnym – mogą oni szybko stracić cierpliwość i stać się przygnębiony, jeśli mają nudne prace i zawody.

ENFP łatwo się przełączają z energicznego idealisty w miejscu pracy do entuzjastycznego wolnego ducha poza pracą. Co nierzadko zaskakuje tych którzy go znają tylko z jednej roli. Wierzą, że każdy powinien poświęcić trochę czasu, aby rozpoznać i wyrazić swoje uczucia. Ich empatii i towarzyskość sprawiają, że są świetnymi rozmówcami.

Typ ENFP musi być ostrożny – jeśli zbytnio polega na swojej intuicji. Mogą spędzać dużo czasu w relacjach społecznych, własnych myślach i uczuciach zanim znajdzie coś, co naprawdę jest istotne i jest prawdą. Ale kiedy w końcu odnajdzie właściwe rzeczy którymi ma się zająć, ich wyobraźnia, empatia i odwaga mają szanse przynieść niesamowite rezultaty.

Zalecane zawody dla ENFP to: aktor, dziennikarz, dyplomata, doradca prawny, psycholog, muzyk, malarz, komiksiarz czy pisarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *