ESTP

ESTP (ang. Extraverted Sensing Thinking Perceiving – Ekstrawertyk Percepcjonista Myśliciel Obserwator) – jeden z typów osobowości według wskaźnika MBTI. Osoby o tym typie łączą ekstrawersyjną percepcję z introwersyjnym myśleniem.

Przede wszystkim są skoncentrowane na świecie zewnętrznym, gdzie rozpatrują sprawy używając pięciu zmysłów; w dosłowny, konkretny sposób. Ich drugorzędny styl życia jest skierowany do wewnątrz, gdzie zajmują się sprawami racjonalnie i logicznie.

ESTP są otwarci, towarzyscy i entuzjastyczni. Żyją w świecie akcji, „tu i teraz”, są ryzykantami. Mają zawsze wpływ na ich bezpośrednie otoczenie – najlepiej w ich sytuacji szukać miejsc i pracy gdzie znajdują się ludzie. Lubia być w centrum uwagi.

Jeżeli zostają liderami to prowadzą ludzi nieprzetartymi jeszcze ścieżkami. Tam się czuja najlepiej. Meczą ich teorie i abstrakcyjne pojęcia. W czasie rozmów wykazują się energiczności i inteligencją, ale nie lubię rozmawiać o tym, co jest – wola wyjść i działać. Nie lubią siedzieć bezczynnie.

ESTP to typ który lubi ryzyko. Żyją jakby byli w oku cyklonu. Żyją w swojej pasji. Cieszą się kiedy mogą stymulować swój umysł . W szkolnym środowisku jak i każdym w którym ważne jest zorganizowanie i zasady – nie czuja się najlepiej.

Zasady są po to by je łamać. Są spostrzegawczy, mają unikalną umiejętność zauważyć nawet niewielkie zmiany. Zauważają zmiany w wyrazie twarzy, nowy stylu ubierania, innym sposobie w jakiś ktoś zareagował na daną sytuację. Dzięki temu maja intuicję poznawać ukrywane motywy.

Zalecane zawody dla ESTP: sprzedawca, przedstawiciel handlowy, negocjator biznesowy, , przedsiębiorca, freelancer, policjant, żołnierz, ratownik medyczny,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *