ENTJ

ENTJ są urodzonymi liderami. Osoby z tego typu osobowością są ucieleśnieniem charyzmatów i pewności siebie. Przyciągają tłumy by podążać za wspólnym celem. Ale w przeciwieństwie do swojego odpowiednika gdzie zamiast T jest (F), ENTJ są często bezwzględni by przez swoja determinację osiągnąć wyznaczony przez siebie cel. Stanowią oni tylko trzy procent ludności by nie przytłoczyć resztę innych typów osobowości.

ENTJ mając jakieś wyzwanie do pokonania ( duże czy małe), i mając wystarczająco dużo czasu i zasobów, mogą osiągnąć każdy cel. Ta cecha sprawia, że osoby z ENTJ są świetnymi przedsiębiorcami a ich zdolność do myślenia strategicznego i znajdowania rozwiązań długoterminowych podczas wykonywania każdego etapu ich planów może uczynić z nich z liderów biznesu.

ENTJ ma dużą siłę woli. Tam gdzie inni mogą zrezygnować ich ekstrawertyczny charakter popycha ich do osiągnięcie spektakularnych sukcesów.

W czasie negocjacji ENTJ są dominujący, bezwzględni i bezlitośni. Nie dlatego, że są bez sercu – robią to automatycznie i cieszy ich wyzwanie i możliwość osiągnięcia sukcesu. Są znani z ciętego języka.

Jeśli ktoś kto zyskać szacunek ENTJ, to powinien być na ich intelektualnym poziomie, by czuli że są jak równi z równym. Osobowość ENTJ ma szczególną umiejętność rozpoznawania talentów innych, a to pomaga w ich wysiłkach integracyjnych do stworzenia zespołu.

Sprawiają wrażenie aroganckich i lekceważących innych.

Emocjonalne wypowiedzi nie są mocną stroną jakiejkolwiek Analityka (NT). Szczególnie w środowisku zawodowym, ENTJ po prostu miażdżą wrażliwością tych których uważają za nieefektywnych, niekompetentnych i leniwych. Dla osób z typem ENTJ pokazywanie emocji to okazywanie słabości.

Zalecane zawody dla ENTJ: szef zespołu, przywódca organizacji,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *