INFJ

INFJ jest typem osobowości bardzo rzadkim, ma go mniej niż jeden procent populacji, ale za to wyraźnie zostawia swój ślad na świecie. Tak jak dyplomaci(NF), mają wrodzone poczucie idealizmu i moralności, ale nie są bezczynnymi marzycielami, podejmują konkretne kroki, aby zrealizować swoje cele i wywrzeć pozytywny wpływ.

INFJ mają bardzo unikalną kombinację cech: choć wydają się słabymi osobowościami to mają bardzo silną wolę i będą walczyć bez wytchnienia nad pomysłem, wierząc w jego sens. Rzadko korzystają z tej energii dla osobistych korzyści.

Będą działać kreatywnie z wyobraźnią i wrażliwością. Ważniejsze niż ukazanie swojej prawdy jest sprawiedliwość. Wierzą że są w stanie zmienić i pomóc światu poprzez swoją miłość i współczucie. INFJ z łatwością nawiązują relacje z innymi. Mają talent do ciepłego, wrażliwego kontaktu.

Potrzebują jednak samotnego czasu do dekompresji i nabrania sił. Bardzo dbają o uczucia innych, i oczekują, że zostanie to odwzajemnione. INFJ musi pamiętać aby dbać o siebie. Przez swoją pasje i przekonania jest długiego działania bez odpoczynku. Ale jeśli nie będzie odpoczywał to jego zapał wymknie się spod kontroli co może spowodować wyczerpanie i choroby.

Staje się to szczególnie widoczne, gdy INFJ znajduje się w walce i musi przyjąć na siebie fale krytyki. Ich wrażliwość bierze wszystkie ataki bardzo osobiście. To znów powoduje że mogą walczyć w bardzo irracjonalne, nieprzydatny sposób. Po prostu musi pamiętać że im więcej zadbają o siebie tym lepiej będą mogli zadbać o cały świat.

Zalecane zawody dla INFJ: doradca rodzinny, psycholog, lekarz, trener, przewodnik duchowy,

6 comments on “INFJ

  1. Wybór konkretnej specjalizacji nie ma aż takiego znaczenia. Bardziej chodzi o to w jakiej specjalizacji Ty się odnajdujesz. Lekarz – ponieważ ten zawód ma wiele cech które charakteryzują INFJ ale równie dobrze inne osobowości mogą być lekarzami ale zupełnie inaczej podchodzić do swojej pracy.

  1. W branży IT jest wiele różnych ról: programista, grafik, administrator sieci, front i end deweloper, marketingowiec etc. To zbyt ogólne określenie „IT”.
   Poza tym bycie „dobrym pracownikiem” to też dosyć niejasne pojecie. Będziesz „dobrym pracownikiem” tam gdzie ty będziesz się dobrze czuł, będziesz dawał wartość i inni będą to doceniali. A to możliwe jest w każdej branży.
   Żaden z typów osobowości nie jest ograniczony co do jakiejś branży. Co najwyżej sugerowane są zawody. Ale i to nie jest wyrocznia. Musisz skonkretyzować pytanie.

   1. Dzięki za odpowiedź. Posiłkując się specjalizacjami, które wymieniłeś: programista, grafik, administrator sieci, front i end deweloper, marketingowiec, które z nich mają największe szanse uczynić INFJ spełnionym zawodowo?

 1. „Życie to sztuka wyboru” – było dawno temu w jednej reklamie 🙂
  Jednej rzeczy nigdy ode mnie nie uzyskasz: Twojej decyzji.
  Bo to Twoja nie moja decyzja. Ja mogę stać obok i mówić co widzę.

  Popatrz na to w ten sposób – wezmę jedną z cech INFJ „mają wrodzone poczucie idealizmu i moralności, ale nie są bezczynnymi marzycielami, podejmują konkretne kroki, aby zrealizować swoje cele i wywrzeć pozytywny wpływ.”
  – programista – stworzy idealny system lub dopracuje istniejący. Nie będzie marzycielem, podejmie konkretne kroki by zrealizować cel i wywrzeć pozytywny wpływ
  – grafik, – stworzy idealną grafikę lub dopracuje istniejącą. Nie będzie marzycielem, podejmie konkretne kroki by zrealizować cel i wywrzeć pozytywny wpływ
  – administrator sieci, – stworzy idealną sieć lub dopracuje istniejącą. Nie będzie marzycielem, podejmie konkretne kroki by zrealizować cel i wywrzeć pozytywny wpływ
  – front deweloper – stworzy idealny layuot strony www lub dopracuje istniejący. Nie będzie marzycielem, podejmie konkretne kroki by zrealizować cel i wywrzeć pozytywny wpływ
  – end deweloper, stworzy idealny system pobierania danych lub dopracuje istniejący. Nie będzie marzycielem, podejmie konkretne kroki by zrealizować cel i wywrzeć pozytywny wpływ
  – marketingowiec, – stworzy idealny marketing lub dopracuje istniejący. Nie będzie marzycielem, podejmie konkretne kroki by zrealizować cel i wywrzeć pozytywny wpływ

  Rozumiesz? Nie ma idealnego zawodu dla INFJ bo w każdym może być świetny.
  To Ty podejmujesz decyzje. Możesz byc kim chcesz albo odkryć kim jesteś. Podejmij działanie bo każde sie opłaca. nawet te które z czasem uznasz za niewłaściwe. Właśnie z takich uczymy się najwięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *